YouHub Association

programe

If you love it just do it!
Go to No Hate Speech

No Hate Speech

Programul initiat de Consiliul Europei pentru combaterea discursului instigator la ura.

Go to AntiBullying

AntiBullying

Programul prin care ne propunem sa reducem si sa combatem comportamentul de bullying in scoli.

Go to Incluart

Incluart

Programul pentru incluziunea sociala prin arta a tinerilor defavorizati.

despre noi

Asociatia YouHub Association este o persoana juridica de tip nonguvernamental, non-profit, apolitica infiintata in scopul dezvoltării, promovării și implementării de proiecte de și pentru tineret, a artei ca instrument de incluziune socială în rândul tinerilor, dezvoltării spiritului civic, al artei, culturii, voluntariatului pentru dezvoltarea personala a tinerilor, drepturile omului și educație non-formală. Obiectul de activitate al Asociatiei este dezvoltarea de proiecte de si pentru tineret, programe comunitare, incluziunea sociala prin arta a tinerilor defavorizati, dezvoltarea de programe de voluntariat.

echipa

Andreas Elgard

Founder, President & Chief Executiv Officer CEO
Lucrator de Tineret si Asistent Social pasionat de arta si de munca cu tinerii. Eu pun Y in Youhub Association si cred in mottoul nostru “If you love it just Do it” deoarece cred ca daca vrei sa faci ceva vei reusi numai daca iti place sa faci acel ceva

Cristian Lupu

Founder, PR & HR Director
In urma experientelor proprii de viata am realizat ca exemplul este singura modalitate sincera de motivare, inspirare, educare; De aceea vreau sa-mi dedic toate resursele pentru a consolida constructia unui astfel de context, un context pentru tine.

Ameteo Stan

Founder, IT & Online Campaigns Director
Uneori, in viata, avem nevoie de un sprijin si nu stim cum sa il obtinem. Imi propun ca prin implicarea mea in aceasta asociatie sa ajut la consolidarea unui context in care cei ce cauta un sprijin sa il poata gasi prin intermediul YouHub.

Napoleon Valentin Alexandru

Chief Operational Officer COO

ULTIMELE VESTI

If you love it just do it!